Serwis informacyjny

ICHTJ: Nowy projekt w ramach programu Erasmus+

Data dodania: wtorek, 2 grudnia 2014, autor: ichtj.waw.pl

Projekt “Wspólny innowacyjny program szkolenia/nauczania mający na celu rozwój i transfer wiedzy na temat zastosowania promieniowania jonizującego w przetwórstwie materiałów” ma na celu zniwelowanie różnic w jakości kształcenia pomiędzy różnymi regionami państw Unii Europejskiej. 7 partnerów z 6 rożnych krajów Unii (Polska, Francja, Włochy, Litwa, Rumunia, Turcja) jest zaangażowanych w ten projekt.

Symbol promieniowania
Symbol promieniowania

Podstawowymi celami są: zwiększenie poziomu edukacji w dziedzinach chemii i inżynierii materiałowej w sektorze szkolnictwa wyższego poprzez cykl intensywnych wykładów światowej sławy naukowców w każdej z dziedzin; zwiększenie kompetencji studentów na rynku pracy poprzez wizyty i szkolenia w obiektach przemysłowych wykorzystujących promieniowanie jonizujące w przetwórstwie materiałów; wzmocnienie współpracy międzynarodowej; poprawa poziomu kształcenia oraz prowadzonych prac badawczych na uniwersytetach / jednostkach badawczych w celu podniesienia ich renomy w świecie poprzez współpracę i rozpowszechnianie wiedzy w Internecie, jak również w trakcie warsztatów i seminariów.

W ramach projektu zostanie opracowany nowy moduł kursu \"APPLICATIONS OF IONIZING RADIATION IN MATERIALS PROCESSING\" dedykowany dla studentów w formie dwóch intensywnych programów nauczania, który odbędzie się we Włoszech, Polsce, Francji i na Litwie. Obejmie on podstawowe informacje dotyczące promieniowania jonizującego (EB i źródeł gamma), dozymetrii, najnowocześniejszego wykorzystywania technologii radiacyjnych w odniesieniu do polimerów, półprzewodników i nanotechnologii.

Planuje się napisanie i opublikowanie podręcznika pt: \"APPLICATIONS OF IONIZING RADIATION IN MATERIALS PROCESSING\" (w wersji drukowanej, również dostępnej w formacie e-book), w języku angielskim, jako dorobku intelektualnego.

W ramach projektu odbędą się różnego typu seminaria i warsztaty mające na celu rozpowszechnianie modułu kursu i podręcznika.

Opracowany nowy moduł kursu: \"Wykorzystanie promieniowania jonizującego w przetwórstwie materiałów” i podręcznik mogą zostać włączone w przyszłości do regularnego programu nauczania i szkoleń w formie e-learningu. Wiedza zdobyta podczas realizacji projektu pomoże w przyszłości uczestnikom (głównie uczącym się) podnieść ich kwalifikacje w zakresie stosowania technologii radiacyjnych w produkcji i modyfikacji materiałów o pożądanych właściwościach.

Tagi


Podziel się z innymi


Komentarze